„Agresywna polityka Federacji Rosyjskiej. Kryzys i wojna w Ukrainie” – nowa książka dr. hab. Bogdana Panka

Podziel się

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszą książkę dr. hab. Bogdana Panka, pułkownika rezerwy, wykładowcy Warszawskiej Wyższej Szkoły Biznesu, zastępcy Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa ds. naukowych oraz autora wielu publikacji poruszających tematy związane ze współczesną polityką europejską oraz światową. W książce „Agresywna polityka Federacji Rosyjskiej. Kryzys i wojna w Ukrainie” profesor Panek porusza kwestie związane z działaniami podejmowanymi przez Władimira Putina oraz ich wpływem na sytuację polityczną i gospodarczą w Europie. Dzięki gruntownej analizie i wnikliwym obserwacjom autora czytelnik ma możliwość zapoznać się z obrazem politycznym Europy po dwudziestu latach rządów prezydenta Federacji Rosyjskiej oraz z prognozami na nadchodzące lata.

Monografia kontynuuje tematy podjęte w książce „Polityka Federacji Rosyjskiej w regionie Europy, Azji i Pacyfiku”, wydanej w 2015 r. Wśród wielu publikacji autorstwa dr. hab. nauk społecznych w zakresie nauki o bezpieczeństwie Bogdana Panka można wymienić chociażby „Bezpieczeństwo globalne w erze Donalda Trumpa”, „Global and regional security. Challenges and risks” bądź , „Problemy Europejskiej Polityki Bezpieczeństwa”.

Swoją najnowszą książkę autor podsumowuje w ten sposób: „Publikacja jest próbą odpowiedzi na następujące pytania: Jakie konsekwencje dla Europy i świata mogą wynikać z trwającej wojny w Ukrainie? Dlaczego nastąpił gwałtowny zwrot w polityce zagranicznej Rosji w pierwszej połowie XXI wieku i finalnie doprowadził do otwartej inwazji militarnej Putina na Ukrainę 24 lutego 2022 roku? Jak będzie wyglądała architektura bezpieczeństwa w Europie w trzeciej i kolejnych dekadach XXI wieku? Do czego może doprowadzić dalsza eskalacja rosyjskiej wojny w Ukrainie? Jaką rolę odgrywają w niej Chiny oraz jaki będzie kształt przyszłych stosunków Rosji z Zachodem?”

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się książką „Agresywna polityka Federacji Rosyjskiej. Kryzys i wojna w Ukrainie”, niebawem dostępnej w księgarniach!


Podziel się