Wykładowca WWSB płk prof. Dariusz Kozerawski ekspertem w wywiadzie dla portalu Onet.pl

Podziel się

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z profesorem zwyczajnym drem hab. Dariuszem Kozerawskim, wykładowcą naszej Uczelni. Pan Dariusz Kozerawski to pułkownik rezerwy Wojska Polskiego, członek Bractwa Weteranów w Polsce oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Prowadził seminaria z zakresu strategii i bezpieczeństwa w Parlamencie Europejskim, Sztabie Wojskowym UE, NATO Defense College w Rzymie. Uczestniczył w operacjach międzynarodowych, prowadził badania w strefach działań wojennych i stabilizacyjnych w Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Iraku, Afganistanie, Mołdawii, Jordanii, Armenii. Kierował szkoleniami NATO w Bagdadzie i Kijowie. Badacz, ekspert zajmujący się bezpieczeństwem międzynarodowym, strategią bezpieczeństwa oraz studiami nad konfliktami zbrojnymi.

Wywiad dotyczy sytuacji związanej z konfliktem zbrojnym wywołanym przez Federację Rosyjską. Zdaniem prof. Dariusza Kozerawskiego, rosyjskie straty osobowe i sprzętowe oraz przejęcie inicjatywy operacyjnej przez siły ukraińskie spowodowało, iż Rosjanie nie tylko utracili zdolności do zajmowania kolejnych rejonów na wschodzie Ukrainy, ale również zostali zmuszeni do wycofania się z wcześniej zajętych pozycji.

Zapraszamy do lektury:  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/to-wlasnie-dlatego-putin-zarzadzil-mobilizacje-ekspert-nie-ma-watpliwosci/12014nj


Podziel się