Wykładowca WWSB Płk prof. Dariusz Kozerawski ekspertem w wywiadzie dla portalu Onet.pl

Podziel się

Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem z Panem Płk rez. profesorem zwyczajnym dr hab. Dariuszem Kozerawskim, wykładowcą naszej Uczelni. Pułkownik rezerwy Wojska Polskiego, członek Bractwa Weteranów w Polsce oraz Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Prowadził seminaria z zakresu strategii i bezpieczeństwa w Parlamencie Europejskim, Sztabie Wojskowym UE, NATO Defence College w Rzymie. Uczestniczył w operacjach międzynarodowych, prowadził badania w strefach działań wojennych i stabilizacyjnych w: Bośni i Hercegowinie, Kosowie, Iraku, Afganistanie, Mołdawii, Jordanii, Armenii. Kierował szkoleniami NATO w Bagdadzie i Kijowie. Badacz, ekspert zajmujący się bezpieczeństwem międzynarodowym, strategią bezpieczeństwa oraz studiami nad konfliktami zbrojnymi.

Wywiad dotyczy sytuacji związanej z konfliktem zbrojnym wywołanym przez Federację Rosyjską, zdaniem Profesora Dariusza Kozerawskiego rosyjskie straty osobowe i sprzętowe oraz przejęcie inicjatywy operacyjnej przez siły ukraińskie spowodowało, iż Rosjanie nie tylko utracili zdolności do zajmowania kolejnych rejonów na wschodzie Ukrainy, ale również zostali zmuszeni do wycofania się ze wcześniej zajętych pozycji.

Zapraszamy do lektury:  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/to-wlasnie-dlatego-putin-zarzadzil-mobilizacje-ekspert-nie-ma-watpliwosci/12014nj


Podziel się